søndag, apr 14, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,727,163
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Amund Riege 23,583,626
11 Axel Jutterströ... 23,542,041
12 Torleif Syrstad 23,463,590
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Herman Paus 23,398,617
15 Oskar Kardin 23,295,927
16 Morten Eide Ped... 23,285,882
17 Runar Skaug Mat... 23,240,714
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,339,680
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Anikken Gjerde ... 21,371,471
30 Einar Kalland-O... 21,367,119
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Jenny Larsson 20,746,503
39 Karolina Hedens... 20,551,427
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Maiken Caspersen Falla med kanoncomeback i kvalifiseringen i NM-teamsprinten  

Fossum raskest i slo Konnerud med Kristine Stavås Skistad, Maiken Caspersen Falla med kanoncomeback i kvalifiseringen i NM-teamsprinten.

Foto: Tomi Hänninen / BILDBYRÅN

Tidligere verdensmester og OL-medaljør Maiken Caspersen Falla bidro til å gå Strandbygda til finalen i teamsprinten i NM: Var ett sekund bak Fossums førstelag, som var raskeste lag i det andre semifinaleheatet i kvalifiseringen. 

Se fakta og detaljer for NM del 2 nederst i saken

Falla, som la opp etter OL-sesongen 2022 og ble mamma for første gang i starten av mai i fjor, gikk første etappe for Strandbygdas førstelag. Johanne Hauge Harviken gikk andre etappe. I mål var duoen bare ett sekund bak Fossums førstelag, som var raskeste lag i det andre semifinaleheatet. På Fossums førstelag går Theresa Fürstenberg og Kristin Austgulen Fosnæs. 

Storfavoritten til seieren, Konneruds førstelag med Maria Hartz Melling og Kristine Stavås Skistad ble nummer fem i kvaliken. 

Disse lagene er tok seg videre fra kvalifiseringen i NM-teamsprinten torsdag ettermiddag. 

Finalene starter klokka 18.00

FAKTA: NM del 2
Hvem:
 Kvinner og menn senior, åpent for junior på fredag 
Hva: Norgesmesterskap
Hvor: Lillehammer
Når: 21. til 23. mars
I potten: Sesongens siste sjanse til å vise seg fram for landslagsledelsen 
TV: NRK 

Program
Torsdag 21. mars
13:25: Sprint klassisk, prolog, para sittende og stående
14:30: Sprint klassisk, finaler, para sittende og stående
15:00: Teamsprint klassisk, kvalifisering, kvinner og menn
18:00: Teamsprint klassisk, finaler, kvinner og menn
Startlister, detaljer og resultater

Fredag 22. mars
09:40: 5km, para sittende
10:20: 5km klassisk, individuell start, kvinner
13:10: 10km klassisk, individuell start, menn
Startlister, detaljer og resultater

Lørdag 23. mars
09:30: 30km fristil (4×7.5km), individuell start, kvinner 
12:35: 50km fristil (6×8.3km), individuell start, menn
Startlister, detaljer og resultater

Mest lest
Bli medlem nå