OL-stjernen ute på ubestemt tid
26-åringen tok to sølv i OL i vinter og leverte sitt livs beste sesong. Nå tvinges han til å sette karrieren på pause, aner ikke når han er tilbake.
Ben Ogden reiste hjem fra OL i Val di Fiemme med to sølv, var på pallen i verdenscupen og avsluttet sesongen med gull på sprinten i det nasjonale mesterskapet. Så tryna han på skareføret i april, og måtte operere menisken.
– Operasjonen gikk bra, og jeg er på vei tilbake til opptrening. Men dette er mye å svelge, melder Ogden på sin Instagram konto.
Ute på ubestemt tid
Skaden tvinger Ogden til å sette karrieren på pause på ubestemt tid.
– Jeg har aldri før hatt noen skade som har tvunget meg til å ta en lang pause fra sporten jeg elsker. Jeg håper jeg klarer å være tålmodig og la det bli helt bra, men jeg vet hvor vanskelig det kommer til å bli når sommeren setter inn for fullt, sier han.
– Denne skaden gjør at jeg må endre planene drastisk for en tid framover. Men det endrer ikke mine karrieremål. Det kommer til å ta tid, men jeg satser på å komme tilbake smartere og sterkere enn noensinne.
Skaper show i og utenfor løypa
Den unge amerikaneren har vært en fargeklatt i verdenscupsirkuset helt siden han kom inn på det amerikanske landslaget i forkant av VM 2021.
Det er ofte show rundt ham, både i og utenfor løypa. Men de siste åra har de amerikanske herrene, med nettopp Ben Ogden i spissen. De har nå blitt reelle utfordrere til både Johannes Høsflot Klæbo de norske stjernene.
Se også: Ben Ogden om trønderbarten, Klæbo og ambisjonene











