Sørgård og Aukland ikke på start

av SC community • 29.11.2000
To av de norske håpene under dagens World Cup renn i skøyting er blitt småsyke, og stiller ikke til start på dagens 10 km skøyting på Beitostølen.

To av de norske håpene under dagens World Cup renn i skøyting er blitt småsyke, og stiller ikke til start på dagens 10 km skøyting på Beitostølen.

Både Krister og Anders har fått en lett forkjølelse i kroppen, og har derfor valgt å stå over dagens renn.
De reiser i stedet hjem, og satser på å bli helt friske til neste WC-runde som starter i St. Catarina, Italia, neste lørdag (9.-10./12).

Den norske troppen reiser allerede førtskommende lørdag ned til Livigno i de Italienske alper for å akklimatisere seg til rennene i St. Catarina, som foregår 1.800 m.o.h.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • Erik Valnes of the Norwegian national cross-country skiing team at a press meet during day 3 of Tour de Ski on December 30, 2025 in Cavalese. Photo: Maxim Thoré / BILDBYRÅN
    1

    Valnes med klar melding: – Vi trenger han i OL

    by Ingeborg Scheve
    19.01.2026
  • 1

    – Føler at jeg har stjålet en OL-plass

    by Ingeborg Scheve
    21.01.2026
  • Foto: Jon Olav Nesvold / BILDBYRÅN /
    1

    Hedegart vant igjen

    by langrenn.com
    11.04.2026

FlerE artikler

  • Svensk megatabbe avslørte alt: Norsk gulltrener klar for Sverige

    Svenskene jakter en ny landslagssjef, men vil ikke kommentere. Nå kan de selv ha avslørt hvem det blir – etter en megatabbe fra forbundet.
    av Ingeborg Scheve
    06.05.2026
  • Tsjekkisk skiskytter gjør en ”omvendt Hedegart”

    av Adéla Ročárková/Kjell-Erik Kristiansen
    06.05.2026
  • Norsk 22-åring får toppjobb i verdenscupen 

    av Ingeborg Scheve
    06.05.2026
  • OL-profilen vraket, legger opp tvert

    av Ingeborg Scheve
    05.05.2026
  • Nå er skiskytterstjernen gift– og gravid!

    av Ingeborg Scheve
    05.05.2026