Moonlight Classic Seiser Alm – det unike nattløpet for langrenn
Det er gode snøforhold i Seiser Alm. Alle langrennsløypene i området har vært åpne siden midten av desember. Stjerner som Aleksander Bolshunov, Petter Northug, Jessica Diggins og Therese Johaug har ofte brukt de ideelle treningsforholdene på Alpe di Siusi opp igjennom årene.
Klokken 20:00, 3. februar 2023 starter den 15. utgaven av Moonlight Classic. I måneskinn kan deltakerne velge mellom to løyper: Den 30 kilometer lange løypa går fra start i Compatsch til Wolfsbühl, og i en sløyfe tilbake til Ritsch. Derfra går det oppover til Goldknopf, videre til Spitzbühl og deretter i retning Compatsch. Den 15 kilometer lange runden starter også i Compatsch og går til. Ritsch. Deltakerne går rett tilbake til mål i Compatsch.

1000 fakler vil lyse opp natten lang løypen og det vil komme publikum som vil heie fram løperne. Et oppvarmet telt venter langrennsløperne og tilskuere i målområdet, hvor det vil bli servert mat og drikke. Gruppen «3 Guat og 2 Schianere» skal sørge for musikalsk underholdning med rock, pop og blues fra 80-90-tallet.
Påmeldingene til Moonlight Classic Seiser Alm har startet bra, og rundt 100 deltakere er allerede påmeldt. Påmeldingsavgiften er frem til 15. januar (i morgen) på 60 auro for 30 km-ruten, og 55 euro for 15 km-ruten.

Her kan du melde seg på Moonlight Classic Seiser Alm
I år er det også mulig å fullføre en «Ski and Run» for utøverne som fullfører både Moonlight Classic Seiser Alm og Seiser Alm Half Marathon 2. juli 2023.