Uhell ødela pallsjansen for Jostein Olafsen i Latvia

av Kjell-Erik Kristiansen • 20.07.2024
Jostein Olafsen var eneste nordmann i finalen på 200 meter sprint i lørdagens verdenscup på rulleski i Madona i Latvia. Men han satte skistaven mellom beina i starten og dermed ble finalen ødelagt for hans del.

Jostein Olafsen var eneste nordmann i finalen på 200 meter sprint i lørdagens verdenscup på rulleski i Madona i Latvia. Men han satte skistaven mellom beina i starten og dermed ble finalen ødelagt for hans del.

Den norske veteranen sluttet på 4.plass i sprinten som fikk en italiensk dobbeltseier i herreklassen. Emanuele Becchis, en annen veteran i verdenscupen på rulleski, vant foran landsmannen Michele Valerio.
Også Latvias egen Lauris Kaparkalejs slo Norges beste Jostein Olafsen som sluttet på 4.plass.

De anere norske ble slått ut i kvartfinaler og semifinaler, men lagledelsen var fornøyde med at alle de norske gikk videre fra prologen.

I herreklassen ble Ragnar Bragvin Andresen nest beste norske på en 9.plass mens Hermann Skram Botterud sluttet som nummer 16. Andreas Bergsland startet ikke.

Blant damene fortsetter Linn Sömskar å vinne. Den svenske veteranen fikk dog strekke seg i finalen for å slå den 15 (!) år yngre Tena Hadzic fra Kroatia. Den siste pallplatsen gikk også til Sverige, nemlig ved Ebba Stenman.
Victoria Nitteberg ble best av de norske på en 7.plass, mens Hanne Sæther Garberg endte på en 12.plass.

Den norske juniorjenta Åse Strøm ble nummer 8 i en klasse der det ble hjemmeseier til Latvia gjennom Linda Karparkaleja foran svenske Johanna Holmberg.

Resultatene finner du her.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Verdenscupvinneren gjør comeback – i Norge

    by Ingeborg Scheve
    04.07.2025
  • Johan Ekberg, IFK Mora SK tävlar i herrarnas final i rullskidor sprint under dag fem av SM-veckan den 28 juni 2025 i Norrköping.
    1

    Parkerte Northug-rivalen i finalen: – Det var bare å trøkke til

    by Ingeborg Scheve
    28.06.2025
  • Anton Grahn tävlar i rullskidor 15km distans under dag 4 av SM-veckan den 30 juni 2023 i Umeå.
    1

    Ingen landslagsløpere stiller: – Passer ikke i programmet

    by Ingeborg Scheve
    26.06.2025
  • Calle Halfvarsson, IFK Mora SK tävlar i herrarnas final i rullskidor sprint under dag fem av SM-veckan den 28 juni 2025 i Norrköping.
    1

    Gamlefar viste vei: 36-åringen knuste kidsa på oppløpet

    by Ingeborg Scheve
    29.06.2025
  • 1

    Jakter VM-gull: Dette er Norges tropp til junior-VM

    by Langrenn.com
    11.07.2025

FlerE artikler

  • Kreditorene tilbys 60 prosent – ski-VM med 37 millioner i minus

    Kreditorene i ski-VM får et tilbud om å få betalt i underkant av 60 prosent av det de har til gode. Ski-VM i Trondheim går ifølge NRK med 37 millioner i minus. Om en uke kan firmaet være i konkurs hvis noen av kreditorene ikke godtar tilbudet.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    09.07.2025
  • GULL og SØLV i VM-premieren i Kuopio

    av Kjell-Erik Kristiansen
    09.07.2025
  • Svindlet for to millioner – vant over forsikringsselskapet

    av Kjell-Erik Kristiansen
    09.07.2025
  • VM live kl 13,30: Her er dagens medaljekandidater

    av Kjell-Erik Kristiansen
    09.07.2025
  • Landslagsprofil legger opp

    av Ingeborg Scheve
    08.07.2025