tirsdag, apr 23, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,906,053
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Torleif Syrstad 23,844,654
11 Amund Riege 23,583,626
12 Axel Jutterströ... 23,542,041
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Runar Skaug Mat... 23,406,779
15 Herman Paus 23,398,617
16 Oskar Kardin 23,295,927
17 Morten Eide Ped... 23,285,882
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,374,724
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Einar Kalland-O... 21,381,668
30 Anikken Gjerde ... 21,371,471
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Karolina Hedens... 20,747,023
39 Jenny Larsson 20,746,503
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Dette er Norges lag til VM-stafettene i Nove Mesto 

Landslagsledelsen har tatt ut lagene til VM-stafettene i Nove Mesto. Her er Norges og alle nasjoners lag og startlister, kvinner og mem.

Foto: NSSF

I Nove Mesto i Tsjekkia er det klart for nest siste dag av årets skiskytter-VM med stafetter for både kvinner og menn. Nå er lagene til VM-stafettene klare. 

Se alle nasjoners lag lenger ned i saken.

Damene går 4 x 6 kilometer, og er først ut. De starter klokka 13:45. 
På det norske laget går følgende utøvere:
1. Karoline Knotten 
2. Juni Arnekleiv
3. Ida Lien
4. Ingrid Landmark Tandrevold

Herrene går 4 x 7.5 kilometer. De starter klokka 16:30. 
På det norske laget går følgende utøvere:
1.Sturla Holm Lægreid
2. Tarjei Bø
3. Johannes Thingnes Bø
4. Vetle Sjåstad Christiansen

Her er startlista – kvinner

Kvinner
1. Norge (Karoline Offigstad Knotten, Juni Arneklev, Ida Lien, Ingrid Landmark Tandrevold)

2. Frankrike (Lou Jeanmonnot, Sophie Chauveau, Justine Braisaz-Bouchet, Julia Simon)

3. Sverige (Anna Magnusson, Linn Persson, Hanna Öberg, Elvira Öberg)

4. Tyskland (Janina Hettich Walz, Selina Grotian, Vanessa Voigt, Franziska Preuss)

5. Italia (Samuela Comola, Dorothea Wierer, Rebecca Passler, Lisa Vittozzi)

6. Sveits (Elina Gasparin, Amy Grosberga, Aita Gasparin, Lena Haecki-Gross)

7. Tsjekkia (Tereza Vobornikova, Lucie Charvatova, Marketa Davidova, Jessica Jislova)

8. Ukraina (Iryna Petrenko, Yuliia Dzhima, Anastasiya Merkushyna, Khrystyna Dmytrenko)

9. Østerrike (Tamara Steiner, Anna Gandler, Lisa Theresa Hauser, Anna Juppe)

10. Polen (Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Kamila Cichon, Joanna Jakieła)

11. Slovenia (Lena Repinc, Polona Klemencic, Ziva Klemencic, Anamarija Lampic)

12. Finland (Suvi Minkkinen, Daria Virolainen, Venla Lehtonen, Noora Kaisa Keränen)

13. Slovakia (Zuzana Remenova, Anastasiya Kuzmina, Julia Machyniakova)

14. Estland (Regina Ermits, Tuuli Tomingas, Susan Kuelm, Johanna Talihaerm)

15. USA (Chloe Levins, Deedra Irwin, Jackie Garso, Tara Geraghty-Moats)

16. Kazakhstan (Galina Vishnevskaya-Sheporenko, Olga Poltoranina, Polina Yegorova, Alina Skripkina)

17. Latvia (Sanita Bulina, Baiba Bendika, Annija Sabule, Sandra Bulina)

18. Canada (Emma Lunder, Nadia Moser, Benita Peiffer, Emily Dickson)

19. Bulgaria (Lora Hristova, Valentina Dimitrova, Maria Zdrakova, Stefani Yolova) 

20. Sør-Korea (Ekaterina Avvakumova, Yoonah Choi, Eunjung Ko, Jumi Jung)

21. Belgia (Lotte Lie, Maya Cloetens, Eve Bouvard, Marine Delbloem)

Her er startlista – menn

Menn
1. Norge (Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Vetle Sjåstad Christiansen)

2. Tyskland (Justus Strelow, Johannes Kuehn, Philipp Nawrath, Benedikt Doll)

3. Frankrike (Eric Perrot, Fabien Claude, Emelie Jacquelin, Quentin Fillon Maillet)

4. Italia (Elia Zeni, Didier Bionaz, Lukas Hofer, Tommaso Giacomel)

5. Sverige (Viktor Brandt, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson)

6. Østerrike (David Komatz, Simon Eder, Felix Leitner, Patrick Jakob)

7. Sveits (Joscha Burkhalter, Sebastian Stalder, Jeremy Finello, Niklas Hartweg)

8. Slovenia (Miha Dovzan, Jakov Fak, Lovro Planko, Anton Vidmar)

9. Tsjekkia (Tomas Mikyska, Michal Kramar, Jonas Marecek, Vitezslav Hornig)

10. Finland (Jakob Ranta, Otto Invenius, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo)

11. Ukraina (Artem Pryma, Dmytro Pidruchniy, Denys Nasyko, Anton Dudchenko)

12. Kazakhstan (Alexandr Mukhin, Vladislav Kireyev, Asset Dyussenov, Nikita Akimov)

13. Rumania (Dmitri Shamaev, George Coltea, George Buta, Raul Flore)

14. USA (Vincent Bonacci, Sean Doherty, Campbell Wright, Jake Brown)

15. Latvia (Renars Birkentals, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks, Andrejs Rastorgujevs)

16. Litauen (Tomas Kaukenas, Vytautas Strolia, Maksim Fomin, Jokubas Mackine) 

17. Polen (Konrad Badacz, Andrzej Nedza-Kubinec, Jan Dunka, Marcin Zawol)

18. Bulgaria (Blagoy Todev, Anton Sinapov, Vasil Zashev, Konstantin Vasilev)

19. Moldavia (Mihail Usov, Pavel Magazeev, Maksim Makarov, Andrei Usov)

20. Belgia (Florent Claude, Cesar Beauvais, Marek Mackels, Julien Petitjacques)

21. Estland (Rene Zahkna, Kristi Siimer, Jakob Kulbin, Radio Raenkel)

22. Canada (Christian Gow, Logan Pletz, Haldam Borglum, Adam Runnalls)

23. Sør-Korea (Aleksandr Starodubets, Timofei Lapshin, Dujin Choi, Yoonjae Kang)

24. Slovakia (Tomas Sklenarik, Damian Cesnek, Matej Badan, Matej Kazar)

Mest lest
Bli medlem nå