Nok en stjerne mister sesongåpningen
Enda en norsk stjerne tvinges til å stå over sesongåpningen på Geilo kommende helg, må utsette sesongdebuten til desember.
Ida Lien håpet i det lengste å rekke sesongåpningen, men skiskytterstjernen innser at rennhelga på Geilo kommer for tidlig.
– Hun hadde virkelig lyst til å delta, men timingen er ikke optimal. Helsa kommer først, sier den norske landslagstreneren Patrick Oberegger til TV2.
Til sesongåpningen på Geilo kommer både Frankrike og Italia med sine beste skiskyttere. I tillegg stiller utøvere fra Belgia, Polen, Slovakia, Bulgaria, Estland, USA, Storbritannia, Danmark, Kazakhstan og Australia.
Se også: Sesongåpning i langrenn og skiskyting – Program og TV-tider
Svært uheldig
For Lien er det langt fra optimalt å stå over helgas sesongstart. I potten på Geilo ligger tre billetter til verdenscupåpningen i Östersund 29. november. Etter fjerdeplassen på sprinten under verdenscupfinalen i Holmenkollen i mars, var hun en av favorittene til de plassene,
Men forfallet gjør at Lien nå må kvalifisere seg inn til verdenscupen via IBU-Cupen i desember.
I forkant av sesongåpningen på Geilo er det sju norske løpere som allerede har fått klarsignal til verdenscupåpningen.
Se også:
Ny skandale i landslaget: – Noe av det ekleste man kan gjøre
Satt ut av ryggen
Det er nok en gang ryggproblemer som gjør at Ida Lien må stå over sesongåpningen i år.
27-åringen har slitt med ryggen i flere år, og de siste sesongene har vært en berg- og dalbane av oppturer og nedturer.
Se også:
Ida Lien: – Det var veldig tøft mentalt
Ikke eneste forfall
Lien er den andre av de norske landslagsdamene som tvinges til å stå over sesongåpningen på Geilo 14. til 16. november.
Tidligere ble det klart at heller ikke stjerneskuddet Gro Njølstad Randby får med seg helgas konkurranser. Heller ikke Guro Femsteinevik eller Julie Kvelvane stiller på Geilo. Femsteinevik er forkjølet mens Kvelvane er i opptrening etter skader.
Les mer:
Ute på ubestemt tid: – Alt bare raste sammen










