Pro Team Favoritter – Ski Classics Sesong XIV
Her får du de lagene som er favoritter til å vinne årets lagkonkurranse i Ski Classics.
Skrevet av ekspertkommentator Teemu Virtanen/oversatt av Langrenn.com
Her er reglene for poengsankingen i Pro Team-konkurransen:
-Konkurransen bestemmes av det totale antallet Pro Team-poeng etter sesongen.
-Poengene samles fra de to beste mannlige, og kvinnelige deltakere i hver konkurranse
-Poengene samles fra det totale sprint- og climb-poeng samlet av utøverne
-Poengene samles fra 50% av de totale ungdomspoengene laget tar meg seg
Team Ramudden
Fjorårets vinner i lagkonkurransen, Team Ramudden er fremdeles en sterk kandidat, men de mangler flere av deres største profiler fra forrige sesong. Ida Korsgren har lagt opp, Ida Dahl har byttet lag til Team Engcon og Max Novak blir å se i Team Aker Dæhlies drakt denne sesongen.
I år har Team Ramudden med seg flere unge og spennende utøvere. Spesielt Herman Paus, Amund Riege, Ida Palmberg og Alba Björnsdotter blir det spennende å se hva vil få til denne sesongen. Samtidig har laget fått med seg Emilie Fleten som er en stabil poengsanker.
Team Ragde Charge
Favoritten til å vinne lagkonkurransen denne sesongen er Team Ragde Charge. Med fjorårets sammenlagtvinner Andreas Nygaard, pallkandidater som Oskar Kardin, Kasper Stadaas og Johan Hoel og sterke kvinner med Anikken Gjerde Alnæs og Jenny Larsson er det et lag å frykte.
Team Aker Dæhlie
Team Aker Dæhlie blir også sterke denne sesongen. Om hele laget presterer på sitt beste, vil de absolutt være med å prege feltet i samtlige Ski Classics-arrangementer. Stian Hoelgård og Max Novak er stabile podiumskandidater. Sammen med årets sammenlagtfavoritt i kvinneklassen, Astrid Øyre Slind er det et sterkt lag.
Les hele saken på ProXCskiing.com

- Country: Norway
- Pro Team Director: Magnar Dalen

- Country: Norway
- Pro Team Director: Joachim Aurland

- Country: Sweden
- Pro Team Director: Lina Korsgren

- Country: Sweden
- Pro Team Director: Anton Järnberg

- Country: Sweden
- Pro Team Director: Oskar Svärd
Dette er Ski Classics 2022/23
Ski Classics Pro Tour Season XIV starter formelt med to renn i Bad Gastein i Østerrike en måned senere, helga 10. til 11. desember. Den 14. sesongen består passende nok av 14 langløp.
Les også:
Alle langløpslagene og overganger 2022/23, team for team
Ski Classics har lansert rekordmange Pro Tour team
FAKTA: Slik blir Ski Classics Season XIV
10. desember: Bad Gastein Pro Tour TT, 15km lagtempo, Bad Gastein/Østerrike
11. desember: Bad Gastein Criterium, 35km, Bad Gastein/Østerrike
17. desember: La Venosta Criterium, 40km, Val Venosta/Italia
14. januar: Pustertaler Ski Marathon, 62km, Sexten/Italia
15. januar: Prato Piazza Mountain Challenge, 30km, Niederdorf/Italia
21. januar: Engadin La Diagonela, 55km, Engadin, Sveits
29. januar: Marcialonga, 70km, Trentino/Italia
12. februar: Jierska 50, 50km, Bedrichov/Tsjekkia
18. februar: Grönklitt Criterium, 50km, Orsa Grönklitt/Sverige
19. februar: Grönklitt ITT, 15km individuell tempo, Orsa Grönklitt/Sverige
5. mars: Vasaloppet, 90km, Sälen-Mora/Sverige
22. mars: Birkebeinerrennet, 54km, Rena-Lillehammer/Norge
1. april: Reistadløpet, 50km, Setermoen-Bardufoss/Norge
2. april: Summit 2 Senja, 65km, Bardufoss-Finnsnes/Norge
Alt om Ski Classics https://www.skiclassics.com
Som medlem på Langrenn.com har du alltid full tilgang til alt innhold på Langrenn.com, og du kan se alle Ski Classics arrangementene direkte på vår kanal SC Play – akkurat når og hvor det passer deg, kommentert på engelsk av langløpsmiljøets egne ekspert og eksklusive gjester. Du finner også arkivmateriale og tidligere arrangementer på vår YouTube kanal Ski Classics.
I tillegg til alt av innhold på langrenn.com, har du som medlem også full tilgang til alt av innhold på vår svenske vintersportportal langd.se, vår finske nyhetsside maastohiihto.com, og vår nylig lanserte internasjonale langrenns- og langløpsportal ProXCskiing.com.
Er du ikke medlem ennå? Registrer deg HER.
—
´










