Team Kaffebryggeriet DRIV – Pro Team presentasjon Sesong XVI

«Kaffebryggerne» har vært med i Ski Classics en stund; nå slår de seg sammen med Team DRIV og henter inn flere nye jokere for vinteren 2024/25.

«Kaffebryggerne» har vært med i Ski Classics en stund; nå slår de seg sammen med Team DRIV og henter inn flere nye jokere for vinteren 2024/25.

Etter 10.-plassen på Pro Team-rangeringen i sesong XV, går Team Kaffebryggeriet DRIV inn i kommende sesong med forsterket løperstall og forhåpninger om pallplasseringer.

Team Kaffebryggeriet DRIV består nå av sju Pro Team-utøvere, tre kvinner og fire menn: seks norske og en fra Tsjekkia. 

På damesida henter Team Kaffebryggeriet Driv inn hele tre nye løpere: Maren Engeskaug Nielsen og Fanny Marie Moeller Endresen kommer til Kaffebryggeriet etter en sesong i Petter Northugs lag. Begge har mål om å være blant de 15 raskeste kvinnene i sesong XVI. Dessuten kommer Sandra Schützová inn fra Tsjekkia. Hun kan lett være blant topp 10 hvis alt klaffer. Dermed får Kaffebryggeriet et kruttsterkt damelag.

Les mer: Rett til skogs i 60 kilometer i timen

På herresida er Vetle Thyli den mest erfarne utøveren på laget, og han har vært nær pallen i flere løp gjennom karrieren sin. Henrik Haugland Syverinsen hadde en kjempebra dag i Birkebeinerrennet sist vinter med sin 17.-plass. Fredrik Helgestads beste løp var på Summit 2 Senja, der han var den 14. beste mannlige skiløperen. Sistemann er Simen Ramstad. Samtlige er med fra i fjor.

For Ski Classics Sesong XVI har det norske Pro Team høye mål: 

– Vi har store ambisjoner. Vi er kanskje underdogs, men vi er klare for å markere oss blant de store navnene denne vinteren, sier teamsjef Matias Noren til Langrenn.com, og fortsetter: 

– Vi er ikke her bare for å delta; vi er her for å ta over.

Les mer: Kaffebryggeriet utvider, tar nytt lag inn i teamet

Team Kaffebryggeriet DRIV

Dette er terminlista for Ski Classics Pro Tour Season XVI:
Event 1: 14. desember, Bad Gastein ITT
Event 2: 15. desember, Bad Gastein Criterium
Event 3: 11. januar, 3 Zinnen Ski Marathon
Event 4: 12. januar, La Venosta ITT Kapron-Melago
Event 5: 18. januar, Engadin La Diagonela
Event 6: 26. januar, Marcialonga (Grand Classic)
Event 7: 9. februar, Jizerská50 (Grand Classic)
Event 8: 15. februar, Grönklitt Criterium 61
Event 9: 16. februar Grönklitt ITT
Event 10: 2. mars, Vasaloppet (Grand Classic)
Event 11: 15. mars, Birkebeinerrennet (Grand Classic)
Event 12: 22. mars, Marcialonga Bodø
Event 13: 29. mars, Reistadløpet
Event 14: 30. mars, Grand Finale Summit 2 Senja

Se også: Rekordmange kvinnelige Pro Team-løpere i sesong XVI

Mer om Ski Classics og løpende oppdateringer finner du på  skiclassics.com

Alle medlemmer på Langrenn.com har ubegrenset tilgang til alt innhold på strømmeplattformen SC Play, inkludert direktesendinger av Ski Classics Pro Tour-arrangementer og utvalgte Ski Classics Challengers med engelsk kommentering. 

Sjekk ut strømmekanalen SC Play HER

Medlemmer på Langrenn.com har også tilgang til alt eksklusivt medlemsinnhold på alle de fem nyhetsportalene: Langd.se i Sverige, Maastohiihto.com i Finland og Proxcskiing.com på engelsk, og nå også Bezky.net i Tsjekkia.

Våre medlemmer får dessuten mange eksklusive tilbud gjennom hele året.

Bli medlem HER

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Ulvang sikrer seg norsk superstjerne

    by Maja Eriksson og Ingeborg Scheve
    02.05.2026
  • 1

    Petter Northug blir disket fra pallen

    by Ingeborg Scheve
    30.01.2026
  • 1

    Northug røper: Hun måtte overtales

    by Ingeborg Scheve
    16.05.2026
  • 1

    Skrellseier i Tsjekkia – tidligere fotballproff slår verdenseliten

    by Ingeborg Scheve
    31.01.2026
  • 1

    Kalvå ferdig i Team Aker Dæhlie – bytter ut hele dametroppen

    by Langrenn.com
    27.05.2026

FlerE artikler

  • Storstjernen bytter overraskende skimerke etter 5 OL-gull

    Han er 33 år gammel, men like motivert som tidligere. Nå satser han videre mot nye medaljer i skiskyting. Men ikke med de samme skiene som han har brukt gjennom hele karrieren. Den franske storstjernen Quentin Fillon Maillet skriver på Instagram at han forlater Fischer før den kommende sesongen.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    10.06.2026
  • Skistjernen i sorg: – Tragisk

    av Ingeborg Scheve
    09.06.2026
  • Ski Classics Ski or Die – se sesong 3 på YouTube

    av Langrenn.com
    09.06.2026
  • Gratulerer Berit Aunli, 70 år i dag

    av Kjell-Erik Kristiansen
    09.06.2026
  • Johaug trekker seg: – Tør ikke

    av Ingeborg Scheve
    09.06.2026