Alsgaard leder sprint-cupen

av rejlers • 17.12.2000
Thomas Alsgaard har aldri vunnet verdenscuprenn i sprint. På det første forsøket lyktes han. Klar seier, og med to nordmenn på de neste plassene.

I fjor gikk han ikke et eneste sprintrenn. I dag var Alsgaard kongen. På den to kilometer småkuperte sprintløypa i Brusson, var han i en egen klasse.
– Det går stadig framover. Ting begynner å fungere nå, sier Alsgaard til Langrenn.com.
Med dagens seier, leder han sprint-verdenscupen.
– Jeg legger ikke så mye vekt på det. Det er verdenscupen i tradisjonelt langrenn som betyr noe, sier Alsgaard som nå forbereder seg til onsdagens tremil i Davos.
PS: Jan Jacob Verdenius ble nummer to. Morten Brørs og italieneren Christian Zorzi delte tredjeplassen
Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

FlerE artikler

  • Disse landslagsløperne går NM

    På onsdag starter NM del 1, som er aller siste sjanse til å komme med til VM i Trondheim. Se hvem av landslagsløperne som går NM på Gåsbu, og hvilke øvelser de går.
    av Ingeborg Scheve
    13.01.2025
  • Legenden kommer til de største løpene

    av Kjell-Erik Kristiansen
    13.01.2025
  • 17-åringen i Northugs lag parkerer alle i VM-mønstringen i Molde

    av Ingeborg Scheve
    12.01.2025
  • Dundrer på døra til verdenscuptroppen

    av Ingeborg Scheve
    12.01.2025
  • Tøft møte med ankeretappen for Maren Kirkeeide

    av Kjell-Erik Kristiansen
    12.01.2025