Dette er Finlands OL-tropp

av Ingeborg Scheve • 13.01.2022
Finlands OL-tropp er klar: Langrennslaget til OL i Beijing i februar består av seks menn og sju kvinner, men ikke Riita-Liisa Roponen.

Finlands OL-tropp til vinterlekene i Beijing består av totalt 13 langrennsløpere, fordelt på fem menn og seks kvinner. 

Blant de OL-klare langrennsløperne er søsknene Iivo og Kerttu Niskanen, som ble historiske under klassiskrennet i Lenzerheide på andre dag av Tour de Ski i desember: Først vant Kerttu jentenes 10-kilometer, og bare et par timer senere tok Iivo seieren i guttas 15-kilometer. Det er første gang at et søskenpar har vunnet samme verdenscuprenn på samme sted og samme dag.

Videre er veteranen Krista Pärmäkoski tatt ut til sitt fjerde OL. 31-åringen har vært med i hvert eneste OL siden 2010.

Riita-Liisa Roponen er ikke tatt ut i til OL i Beijing, som ville vært hennes sjette. 43-åringen OL-debuterte i Salt Lake City i 2002, og har vært med i samtlige OL etter det.

Menn
Iivo Niskanen 
Lauri Vuorinen 
Ristomatti Hakola 
Perttu Hyvärinen 
Joni Mäki 
Remi Lindholm

Kvinner
Krista Pärmäkoski 
Kerttu Niskanen 
Jasmi Joensuu 
Anne Kyllönen 
Katri Lylynperä 
Johanna Matintalo
Jasmin Kähärä

Dette er OL-programmet, dag for dag

Dette er Norges tropp til OL

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

FlerE artikler

  • Klæbo, Johaug og Weng gjør comeback til verdenscupen i Falun

    Johannes Høsflot Klæbo måtte avbryte høydeoppholdet for halvannen uke siden. Nå er skistjernen friskmeldt og en av flere stjerner som er tatt ut til verdenscupen i Falun til helga.
    av Langrenn.com
    10.02.2025
  • Oppgitt over Norge: – Skuffende og frustrerende

    av Ingeborg Scheve
    10.02.2025
  • Skiskytter-VM 2025: Program, sendetider og detaljer

    av Ingeborg Scheve
    10.02.2025
  • Sjokkbeskjed: Verdenscuplederen vurderer å legge opp

    av Ingeborg Scheve
    09.02.2025
  • Forbannet etter kaos-mesterskap: – Det gjør vondt i hjertet å se på

    av Ingeborg Scheve
    09.02.2025