Sørgård erstatter syk Skjeldal.

av rejlers • 08.02.2001
Kristen Skjeldal måtte melde avbud til helgens verdenscuprenn i Estland på grunn av sykdom. Inn er kommet Krister Sørgård.

– Veldig synd. Det er ikke den best tenkelige oppladningen til VM dette, sier en snufsete Kristen Skjeldal til Langrenn.com.

De siste dagene under høydeoppholdet merket Kristen irritasjon i halsen. Selv ikke med roligere trening og mer hvile ville bakteriene slutte.
– Det var så tørr luft på hotellet at jeg våknet med sår hals hver morgen. De siste dagen var det ekstremt. Det endte til slutt med at jeg ble forkjølet, sier Skjeldal, som måtte overlate verdenscup-plassen til kommende helgs løp i Estland til Krister Sørgård.
– Jeg valgte å dra hjem, ta det med ro og pleie sykdommen best mulig. Jeg har ikke feber. Bare vanlig symtomer på forkjølelse, forklarer Skjeldal til Langrenn.com.

Nå håper han at overskuddet han får av ikke å trene – skal gjøre at han kommer i form til VM.
– Jeg må ikke la meg stresse. Neste lørdag går min første øvelse – jakstarten. Da håper jeg å være i støtet.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

FlerE artikler

  • Vraket til VM: Nå skal Emil Iversen gå langløp

    Våren 2023 røk plassen i landslaget. Tirsdag røk drømmen om VM på hjemmebane i Trondheim. Nå skal Emil Iversen gå langløp.
    av Ingeborg Scheve
    22.01.2025
  • Ski Classics «Live Sessions» Marcialonga

    av Langrenn.com
    22.01.2025
  • Auklands Marcialonga-tips: Siste uka før rennet

    av Ingeborg Scheve
    21.01.2025
  • Norske skirenn blir på NRK til og med 2029/30

    av Kjell-Erik Kristiansen
    21.01.2025
  • VM-klar: – Hvem hadde trodd det, lissom?

    av Ingeborg Scheve
    21.01.2025