Selger Norges mest ukjente kjendisgym

av Ingeborg Scheve • 25.06.2025
Her svetter verdenseliten – i garasjen til en mosjonist. Petters garasje har blitt et treningsmekka for stjernene: Nå kan du kjøpe hele kjendisanlegget #skigym.

Her svetter verdenseliten – i garasjen til en mosjonist. Petters garasje har blitt et treningsmekka for stjernene: Nå kan du kjøpe hele kjendisanlegget #skigym.

Huset med ski-Norges kanskje minst allment kjente treningsrom er til salgs. 

– I #skigym har olympiske mestere, verdensmestere, landslagsløpere, utøvere fra over ti nasjoner, juniorer, seniorer og til og med en Champions League-vinner trent, sier Petter Soleng Skinstad til Langrenn.com. 

Huseieren, som selv er over middels ivrig på ski med startnummer, skal nemlig flytte. Dermed er huset på Lillehammer altså til salgs, inkludert hele kjendisgymmen. 

– Jeg skal bygge meg nytt treningsrom i nord. Men nå har andre langrennsløpere muligheten til å overta huset, garasjen og boden der at ligger til rette for både trening og skismøring, sier Skinstad. 

Saken fortsetter under

Fra utsiden ser #skigym ut som et helt vanlig hus. På innsiden skjuler det seg noe helt annet. Foto: Privat

Celebert klientell

Blant løpere som jevnlig trener på #skigym er både norske og utenlandske verdenscupløpere, i både langrenn og skiskyting, men også utøvere fra andre idretter.

Skinstad trekker frem løpere som Hans Christer Holund, Martin Løwstrøm Nyenget, Håvard Solås Taugbøl, Petter Northug og Mattis Stenshagen. Langløpere som Morten Eide Pedersen, Julie Støstad, Vetle Thyli og Magnus Vesterheim.

Treningsanlegget er også mye besøkt av Elon-løpere og utøvere fra ulike privatlag, i tillegg til en rekke utenlandske løpere fra en rekke nasjoner, inkludert Sverige, Finland, USA, Tsjekkia, Latvia, Storbritannia, Australia og Spania. 

– I tillegg har John Arne Riise vært innom, samt løpere på friidrettslandslaget, så både mølla og treningsrommet har vært særdeles godt besøkt av både topp og bredde, sier Skinstad.

Saken fortsetter under

Martin Løwstrøm Nyenget er av mange verdensstjerner som bruker #skigym når han er på Lillehammer. Foto: Kjell-Erik Kristiansen/KEKstock

– Men hva er det som gjør at alle disse stjernene kommer for å trene i garasjen til en unnskyld oss, helt gjennomsnittlig god turløper? 

Skinstad tror det handler om tilgjengelighet og miljø. 

– I #skigym er det tilrettelagt for langrennstrening året rundt, med både mølle, stakemaskin, sykkel og styrketreningsutstyr. I tillegg er treningsanlegget åpent døgnet rundt, 365 dager i året, så folk har hatt muligheten til å trene når det selv passer dem, sier Skinstad. 

– At det bare har kostet en hundrelapp å trene der har nok hjulpet på besøket det også, da det aldri har vært et poeng å tjene penger på #skigym, sier han og fortsetter: 

– Dette har vært et tilbud av aktive for aktive, for å gjøre det best mulig for flest mulig å trene på Lillehammer. 

Saken fortsetter under

#skigym er til salgs. Foto: Privat

Håper #skigym videreføres

Det er definitivt med et visst vemod at Petter Soleng Skinstad selger både huset og #skigym.

Nå håper ildsjelen at de nye eierne vil videreføre tilbudet på Lillehammer, og ser gjerne at flere etablerer liknende tilbud andre steder. 

– Jeg håper andre tar opp hansken, enten i mitt hus eller andre steder på Lillehammer. Det samme gjelder i andre byer der det bor mange skiløpere. Skisporten trenger samlingssteder som #skigym. Jeg bistår mer enn gjerne med råd og erfaringer.

#Skigym er utstyrt med alt de aktive ønsker seg. Foto: Privat

Interessert i trening og treningstrender? Her har vi samlet stoff om trening, treningsmetoder, forskning og utvikling

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Amund Bjerregaard - Emil Gukild - Vienna Sinnes - Camp Ragde Charge 2025 - Foto Jørgen Aukland
    1

    Aukland måper: – Milevis foran gårsdagens skiløpere

    by Ingeborg Scheve
    01.07.2025
  • 1

    Her skal Klæbo legge grunnlaget for OL-suksess

    by Langrenn.com
    03.07.2025
  • Johannes Høsflot Klæbo at a press event with team Norway during day three of Tour de Ski on December 30, 2024 in Toblach.
    1

    Klæbo: – Jeg er helt ferdig med det

    by Ingeborg Scheve
    13.02.2025
  • Amundsen Moseby Invitational 2025 Oscar Hallset
    1

    Amundsen ble helgas snakkis på Bislett – dette er hans favorittøkt

    by Ingeborg Scheve
    30.06.2025
  • Haakon Fossum Holden (NOR) - BLINK24 Festival Cross-Country - Sandnes
    1

    – Den framgangen jeg fikk var bare helt syk

    by Ingeborg Scheve
    19.06.2025

FlerE artikler

  • Live lørdag 12,20: Pia og Jørgen får sjansen i VM-stafetten

    Kan Norge ta ytterligere medaljer når VM i orientering avsluttes med spennende stafetter lørdag? Pia Young Vik og Jørgen Baklid (bildet) får sjansen på første etappe i de norske stafettlagene. langrenn.com sender direkte med start kl 12,20 lørdag.
    av langrenn.com
    11.07.2025
  • Jakter VM-gull: Dette er Norges tropp til junior-VM

    av Langrenn.com
    11.07.2025
  • Ble endelig gift – tøffere enn under den aktive karrieren

    av Kjell-Erik Kristiansen
    11.07.2025
  • VM-sjefen hudflettes av Trondheim kommune

    av Kjell-Erik Kristiansen
    10.07.2025
  • Sjukdomsdrama for Uno-X i Tour de France: – Jeg er bekymret

    av Ingeborg Scheve
    10.07.2025