Pål Golberg og Emilie Fleten vant Hemsedalsrennet

av Ingeborg Scheve • 14.04.2022
Pål Golberg og Emilie Fleten vant det 28 kilometer lange Hemsedalsrennet torsdag ettermiddag, med henholdsvis 30 sekunder og over fem og et halvt minutts margin.

Pål Golberg og Emilie Fleten vant det 28 kilometer lange Hemsedalsrennet torsdag ettermiddag, med henholdsvis 30 sekunder og over fem og et halvt minutts margin.

Etter to års pause var Hemsedalsrennet tilbake, tradisjonen tro på Skjærtorsdag, og med start og mål på Gravset skistadion. 

Rennet ble arrangert for 31. gang og trakk et celebert startfelt inkludert OL-deltakerne Pål Golberg og Andrew Musgrave, Ski Classics-løperen Emilie Fleten og NM-medaljør Maren Wangensteen. Golberg og Fleten, som forøvrig begge representerer Gol IL, var henholdsvis raskeste mann og kvinne. Musgrave var påmeldt men stilte ikke til start. Heller ikke Wangensteen gikk rennet. 

Golberg gjorde unna sine 28 kilometer på en time, 14 minutter og 50 sekunder, og var i mål et halvt minutt foran Sigurd Sollien Hulbak på andreplass. Emilie Fleten var inne på 1:19:37, og vant med over fem minutters margin. 

Topp 3 kvinner
1. Emilie Fleten, Gol IL, 1:19:37
2. Thea Snortheimsmoen, 1:26:03
3. Oda Nerdrum, Ringkollen Skiklubb, 1:27:37

Topp 3 menn
1. Pål Golberg, Gol IL, 1:14:50
2. Sigurd Sollien Hulbak, Hemsedal IL/Team Synnfjell, 1:15:20
3. Per Ingvar Tollerud, Eiker Skiklubb, 1:17:54

Fullstendige resultater alle klasser 

I tillegg til aktive og turklasser på 28 kilometer, var det også satt opp distanserenn for yngre løpere. 

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    23 år gammel langløper parkerte Klæbo

    by Ingeborg Scheve
    14.06.2026
  • 17.01.2026, Zuoz, Switzerland (SUI): Petter Northug Jr (NOR) - Ski Classics Engadin La Diagonela Pontresina - Zuoz (SUI).
    1

    Ny regel kan gi Petter Northug en uventet fordel

    by Ingeborg Scheve
    05.06.2026
  • Chris Andre Jespersen (NOR), Astrid Oyre Slind (NOR), (l-r) - Ski Classics La Diagonela, Zuoz (SUI).
    1

    Slind tok med seg gulltreneren – henter inn ukjent 31-åring

    by Ingeborg Scheve
    10.06.2026
  • 1

    Tvinges til å flytte starten og legge om løypa – igjen

    by Langrenn.com
    03.02.2026
  • Håvard Solås  Taugbøl (NOR) - FIS world cup cross-country, individual sprint, Engadin (SUI).
    1

    Langrennsstjerne med seier i ny idrett

    by Langrenn.com
    31.05.2026

FlerE artikler

  • OL-stjernen med ny beskjed: – Dette er ikke slutten

    Tok gull og sølv i OL, og brøt med landslaget i mai. Så ble det tyst - helt til nå. Etter to måneder med eget opplegg, snakker hun ut om framtida.
    av Ingeborg Scheve
    30.06.2026
  • SYKKELTRENING: Restitusjonsøkt – aktiv hvile som holder deg i gang

    av Langrenn.com
    30.06.2026
  • Snapper til seg suksesstreneren bak verdens beste langrennslandslag

    av Langrenn.com
    30.06.2026
  • Diggins: – Sjokkert over tilstanden i Norge

    av Ingeborg Scheve
    29.06.2026
  • Feil vei direkte fra start – medaljen glapp for tittelforsvareren

    av Kjell-Erik Kristiansen
    29.06.2026