Blir det skirenn i Bruksvallarna?

av SC community • 06.12.2000
Snøen og minusgradene er på ferie. Når kommer de tilbake, og blir det Skandinavisk Cup i Bruksvallarna?

Snøen og minusgradene er på ferie. Når kommer de tilbake, og blir det Skandinavisk Cup i Bruksvallarna?

Ferdigpakket og klar for det store utland, men blir det skirenn? Akkurat nå ser det dårlig ut. Ringte til Bruksvallarna i stad, da var det 5 plussgrader og vind. Løypemaskinene kunne ikke kjøre på stadionen pga da ville det bare bli verre, men på fjellet var det fint. Det hjelper svært lite gitt at det er fint på fjellet, når konkurransene ikke skal være på fjellet. Jeg har brukt morgenen på å pakke og ordne. Tenkte å reise til Bruksvallarna for å gå på ski, men blir det ikke konkurranser vet jeg sannelig ikke. Hva gjør jeg eventuelt da? Kan reise til Trondheim å trene barmark, jeg kan reise til et sted hvor det er snø for å gå på ski, eller jeg kan være hjemme å gjøre ingen ting. Men jeg lever i håpet og troen på at det blir skirenn, Svenskene er noen flinke mennesker. Har planlagt en intervalløkt på ski i dag, og den har jeg fortsatt planer om å få gjennomført. Tenkte å kjøre den i skøyting, og det er for det at jeg ikke gidder å smøre med klister. GI OSS LITT SNØ OG NOEN MINUSGRADER! Jeg ber ikke om så veldig mange minusgrader, en sånn tre- fire minusgrader er fint. Men her på Røros får vi som oftest noen flere, ca20-30. Men akkurat nå er det 6 desember og jeg vurderer løpetur i kort tights. Nå overdriver du Krister, JA DET GJØR JEG JA! Blir faktisk på grensen til litt småfrustrert, men det er det ingen grunn til. Snøen kommer når den kommer, og med det kan jeg ingen ting gjøre. Det snør det snør tiddelibom, nei det er det det ikke gjør tiddelibom. Nå savner jeg snøen mye mer enn før, tiddlibom og ikke huttemegtu. Jaja en gammel slager fra min barndom, men noen små justeringer.

Må vel kaste inn på litt frokost, begynner å bli sulten. Vi håper på snø, og er optimister med tanke på helga. Ha en fin dag kjære venner! Jeg er å treffe må 97063812 for de som trenger en hobbypsykolog.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Flørtet i et år – nå har de flyttet sammen rett ved løypa

    by Ingeborg Scheve
    06.11.2025
  • 240104 Skidor DAVOS,SWITZERLAND,04.JAN.24 - NORDIC SKIING, CROSS COUNTRY SKIING - FIS World Cup, Tour de Ski, 20km pursuit, classic, ladies. Image shows Oeyre Astrid Slind (NOR), Krista Parmakoski (FIN) and Austgulen Kristin Fosnaes (NOR).
    1

    Kåret til «hotteste single langrennsløper»

    by Ingeborg Scheve
    25.11.2025
  • Frida Karlsson of Sweden and Ebba Andersson of Sweden after the women's 50 km free technique mass start during day 12 of the 2025 FIS Nordic Ski World Championships on March 9, 2025 in Trondheim.
    1

    Bitter etter VM-femmila: – Jeg har vært tydelig med Frida

    by Ingeborg Scheve
    09.03.2025
  • Ebba Andersson VM 2025
    1

    Blytung beskjed for Ebba Andersson i FIS-dommen: Rammes brutalt økonomisk

    by Ingeborg Scheve
    19.03.2025
  • Johannes Høsflot Klæbo of Norway after men’s 10 km Interval start free technique during the FIS Cross-Country World Cup on March 16, 2025 in Oslo.
    1

    Klæbo ut mot ryktene

    by Ingeborg Scheve
    17.03.2025

FlerE artikler

  • Startlister og starttider fredag

    Program, TV-tider og detaljer fredag: Verdenscupen i langrenn kommer til Trondheim, verdenscupen i skiskyting fortsetter i Östersund.
    av Ingeborg Scheve
    05.12.2025
  • Rettelse: Klæbo vil ikke boikotte OL etter Russland-retur

    av Ingeborg Scheve
    04.12.2025
  • Knuste konkurrentene – for god for IBU-cupen

    av Kjell-Erik Kristiansen
    04.12.2025
  • Brutalt ærlig før skjebnehelga: – OL-drømmer kommer til å knuses

    av Ingeborg Scheve
    04.12.2025
  • Chris Jespersen: «Det enkle er godt nok»

    av Langrenn.com
    04.12.2025