Skuffet, men jeg kommer tilbake…

av rejlers • 25.11.2000
Etter en oppløftende start forrige helg hadde jeg gledet meg til dagens WC-åpning. En åpning som ikke ble slik jeg hadde håpet.
Det er bare å innrømme det; dette var ikke hva jeg hadde håpet. Åpent og ærlig hadde jeg forhåpninger om å kjempe i teten under dagens renn. Etter en brukbar åpning, fungerte ikke kroppen optimalt. Dette er ikke uvanlig i denne perioden av sesongen, hvos vi fortsatt trener mye. Når jeg i tillegg ikke var spesielt heldig med glien på skiene mine, mistet jeg stadig sekunder, også i lettt terreng. Dette gir store uslag på en jevn og tett resultatliste, heldigvis preget av nordmenn.

Jeg skal likevel bite tenna sammen, og komme sterkere tilbake allerede i morgendagens stafett. Hvis jeg blir funnet god nok til å gå da….

Skihilsen fra Espen

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

FlerE artikler

  • Pizza-sjokk for Ansgar etter pallplass i Frankrike

    Ansgar Evensen skulle feire andreplassen på sprinten i franske Les Rousses med en pizza. Da fikk han et sjokk som han sent glemmer. For på menyen fantes det en pizza som hette GJØVIK.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    21.01.2025
  • For Lyns 2003-modeller smakte NM-sølvet som gull

    av Kjell-Erik Kristiansen
    21.01.2025
  • Nå går hun under jorda igjen

    av Ingeborg Scheve
    21.01.2025
  • Avslører: – Mange som gjør dette

    av Max Östlund og Ingeborg Scheve
    21.01.2025
  • Johaug og Karlsson rømmer: – Skal bare tenke VM

    av Ingeborg Scheve
    20.01.2025